Jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych firm w Polsce w wycinaniu laserowym takich materiałów jak papier, karton, tektura, sklejka, plexi. Przez 14 lat zdobyliśmy ogromne doświadczenie i wycięliśmy tysiące oryginalnych projektów.

 

Wycinanie laserowe jest najekonomiczniejszą metodą wycinania małych i średnich nakładów. Nie wymaga wykonania wykrojnika, umożliwia poprawki po wykonaniu 1 szt. oraz pełną personalizację (np. wycięcie zmiennych danych na każdej sztuce). Maszyna ma wyjątkowo krótki narząd i nie niszczy arkuszy w trakcie ustawiania.

 

Na wycinarkach laserowych możemy wycinać nakłady od 1 szt. Przy ilości 500 arkuszy i więcej proponujemy wykonanie wykrojnika i wycinanie klasyczne na sztanctyglu. Są jednak pewne wyjątki - laser umożliwia wycinanie z najwyższą precyzją, nieosiągalną dla klasycznych metod wycinania. W związku z tym na laserze wykonywaliśmy także prace w nakładzie 15-20 tys. egz.

 

Duża część projektów to prototypy produktów. Laser umożliwia zarówno sprawdzenie przygotowanego projektu np. pudełka jak i wykonanie modelowej sztuki. Można to połączyć również z drukiem cyfrowym lub offsetowym i optrzymać prawie idealnei wzorcowy produkt, który za chwilę miałby trafić do masowej produkcji.

 

W 2017 roku planujemy uzupełnienie parku maszynowego o 7 maszynę - zautomatyzowany laser galvo  o obszarze cięcia 400 x 400 mm przy zachowaniu cienkiej linii cięcia i wydajności do 500 ark./h.

 

Pliki do cięcia należy przygotować (lub zapisać) w rozrzeszeniu .cdr - plik programu Corel Draw do wersji 15. Linie cięcia i nacinania powinny mieć grubość 0,001 mm oraz kolory podstawowe - czarny cięcie, czerwony nacinanie, zielony perforacja. Dodatkowymi kolorami można także oznaczać inne poziomy nacinania. Obecnie dysponujemy sześcioma maszynami:

- 3 plotery stołowe o rozmiarze powierzchni roboczej 740 x 460 mm

- 1 ploter stołowy o rozmiarze powierzchni roboczej 960 x 610 mm

- 2 wydajne lasery galvo o powierzchni roboczej 105 x 105 mm. W przypadku tych laserów obszar obrabianego materiału może być znacznie większy, ale obszar cięcia danego elementu musi mieścić sięw podanym rozmiarze.

 

Na aszych maszynach tniemy przede wszystkim wszelkiego rodzaju papier, karton (także zadrukowane i/lub zafoliowane), tekturę litą do 2,5 mm i falistą (B, C, E, EB), a także sklejkę i plexi. Możemy po wcześniejszej próbie wycinać, grawerować lub znakować szereg materiałów i produktów niestandardowych (np. długopisy, ołówki, pendrivy, gadżety reklamowe). Posiadamy także urządzenie do grawerowania na przedmiotach okrągłych - kubki, butelki, itp.

 

- - - - -